Stable (latest release) - en to el translation catalogue (760 entries)

en:  and
el:  και

en: %1$s %2$s iCal Feed
el: %1$s %2$s iCal Τροφοδοσία

en: %1$s for %2$s
el: %1$s για %2$s

en: %1$s for %2$s - %3$s
el: %1$s για %2$s - %3$s

en: %s (post ID %d) created.
el: %s (post ID %d) δημιουργήθηκε.

en: %s (post ID %d) updated.
el: %s (post ID %d) ενημερώθηκε.

en: %s Categories
el: %s Κατηγορίες

en: %s Category
el: Κατηγορία %s

en: %s Cost
el: Κόστος %s

en: %s From
el: %s Από

en: %s In
el: %s στις

en: %s Information
el: %s Πληροφορίες

en: %s Name Already Exists
el: Το όνομα της %s υπάρχει ήδη

en: %s Name:
el: Όνομα %s:

en: %s Options
el: Επιλογές %s

en: %s Settings
el: Ρυθμίσεις %s

en: %s Tags:
el: Ετικέτες %s

en: %s Website
el: Σελίδα %s

en: %s cannot be a duplicate
el: %s δεν μπορεί να είναι ένα διπλότυπο

en: %s cannot be the same as %s.
el: %s δεν μπορεί να είναι το ίδιο με %s.

en: %s draft updated.
el: Το προσχέδιο του/της %s ανανεώθηκε.

en: %s for
el: %s για

en: %s must be a number between 0 and 21.
el: %s πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 0 και 21.

en: %s must be a number or percentage.
el: %s πρέπει να είναι αριθμός ή ποσοστό.

en: %s must be a phone number.
el: %s πρέπει να είναι ένας αριθμός τηλεφώνου.

en: %s must be a positive number.
el: %s πρέπει να είναι ένας θετικός αριθμός.

en: %s must be a valid absolute URL.
el: %s πρέπει να είναι έγκυρη απόλυτη διεύθυνση URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
el: %s πρέπει να είναι ένα έγκυρο slug (αριθμοί, γράμματα, παύλες, και κάτω παύλες).

en: %s must consist of 5 numbers.
el: %s πρέπει να αποτελείται από 5 αριθμούς.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
el: %s πρέπει να αποτελείται μόνο από γράμματα, αριθμούς, παύλες, αποστρόφους και κενά διαστήματα.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
el: %s πρέπει να αποτελείται από γράμματα, κενά διαστήματα, αποστρόφους και παύλες.

en: %s must contain numbers and letters only
el: %s πρέπει να περιέχει μόνο αριθμούς και γράμματα

en: %s must contain numbers, letters and dots only
el: %s πρέπει να περιέχει μόνο αριθμούς, γράμματα και τελείες

en: %s must have a value that's part of its options.
el: %s πρέπει να έχει μια τιμή που να είναι μέρος των επιλογών του.

en: %s published.
el: Το %s δημοσιεύτηκε.

en: %s restored to revision from %s
el: Το %s αποκαταστάθηκε στην αναθεώρηση από %s

en: %s saved.
el: Το %s αποθηκεύθηκε.

en: %s submitted.
el: Το %s καταχωρήθηκε.

en: %s updated.
el: Το %s ενημερώθηκε.

en: (%d awaiting review) | (%d awaiting review)
el[0]: (%d αναμένει αναθεώρηση)
el[1]: (%d αναμένουν αναθεώρηση)

en: (0 or empty for free tickets)
el: (0 ή κενό για δωρεάν εισητήρια)

en: + Google Map
el: + Χάρτης Google

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
el: 0 = σμίκρυνση, 21 = μεγέθυνση.

en: 5 star ratings help us bring TEC to more users. More happy users mean more support, more features, and more of everything you know and love about The Events Calendar. We couldn't do this without your support.
el: Βαθμολογίες με 5 αστέρια μας βοηθάνε να φέρουμε το The Events Calendar σε περισσότερους χρήστες. Περισσότεροι χαρούμενοι χρήστες σημαίνει περισσότερη υποστήριξη, περισσότερα χαρακτηριστικά και περισσότερο από καθετί που γνωρίζετε και αγαπάτε στο The Events Calendar. Δεν θα μπορούσαμε να τα κάνουμε όλα αυτά χωρίς την υποστήριξη σας.

en: <p>The following three fields accept the date format options available to the php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.</p>
el: <p>Τα παρακάτω τρία πεδία επιδέχονται τις ρυθμίσεις μορφής ημερομηνίας διαθέσιμες στο php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Μάθετε εδώ πως να φτιάχνετε την δική σας μορφή ημερομηνίας</a>.</p>

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
el: Ένα πλήρως σχεδιασμένο και μορφοποιημένο θέμα για τη σελίδα των εκδηλώσεών σας.

en: A valid license key is required for support and updates
el: Ένα έγκυρο κλειδι άδειας απαιτείται για υποστήριξη και ενημερώσεις

en: A widget that displays upcoming events.
el: Ένα widget που εμφανίζει προσεχείς εκδηλώσεις.

en: Activate %s
el: Ενεργοποίηση %s

en: Activate Plugin
el: Ενεργοποίηση προσθέτου

en: Add %s
el: Προσθήκη %s

en: Add HTML after event content
el: Προσθήκη HTML μετά το περιεχόμενο της εκδήλωσης

en: Add HTML before event content
el: Προσθήκη HTML πριν από το περιεχόμενο της εκδήλωσης

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

en: Add New %s
el: Προσθήκη Νέου %s

en: Add new ticket
el: Προσθήκη νέου εισιτηρίου

en: Add to Google Calendar
el: Προσθήκη στο Ημερολόγιο Google

en: Additional Functionality
el: Πρόσθετη Λειτουργικότητα

en: Addons for Community, Tickets, Filters, Facebook and more.
el: Πρόσθετα για την Κοινότητα, Εισιτήρια, Φίλτρα, Facebook και άλλα.

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Advanced Template Settings
el: Προηγμένες Ρυθμίσεις Προτύπου

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: After importing your Organizers and Venues, import your Events:
el: Αφού εισάγετε τους Οργανωτές και Χώρους Διεξαγωγής, εισάγετε τις Εκδηλώσεις:

en: After you upload your file, you'll have the opportunity to indicate how the columns in your CSV map to fields in The Events Calendar.
el: Αφού ανεβάσετε το αρχείο σας, θα έχετε την ευκαιρία να δείξετε πως οι στήλες του CSV ταιριάζουν στα πεδία στο Ημερολόγιο Εκδηλώσεων.

en: Alabama
el: Αλαμπάμα

en: Alaska
el: Αλάσκα

en: Albania
el: Αλβανία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: All %s
el: Όλες οι %s

en: All Day
el: Ολοήμερη Εκδήλωση

en: All Day %s:
el: %s όλη την ημέρα:

en: All Day Event
el: Ολοήμερη Εκδήλωση

en: American Samoa
el: Αμερικάνικη Σαμόα

en: Andorra
el: Ανδόρα

en: Angola
el: Ανγκόλα

en: Anguilla
el: Ανγκουίλλα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Antigua And Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
el: Σκέφτεστε "Πω πω, αυτό το πρόσθετο είναι καταπληκτικό! Θα πρέπει να πω ευχαριστώ στη Modern Tribe για όλη τη σκληρή δουλειά τους. " Οι μεγαλύτερες ευχαριστίες που θα μπορούσαμε να ζητήσουμε είναι η αναγνώριση. Προσθέστε ένα μικρό κείμενο με σύνδεσμο στο κάτω μέρος του ημερολογίου σας που να οδηγεί στο πρότζεκτ The Events Calendar.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
el: Σκέφτεστε "Πω πω, αυτό το πρόσθετο είναι καταπληκτικό! Θα πρέπει να πω ευχαριστώ στη Modern Tribe για όλη τη σκληρή δουλειά τους." Οι μεγαλύτερες ευχαριστίες που θα μπορούσαμε να ζητήσουμε είναι η αναγνώριση. Προσθέστε ένα μικρό κείμενο με σύνδεσμο στο κάτω μέρος του ημερολογίου σας που να οδηγεί στο πρότζεκτ The Events Calendar.

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Arizona
el: Αριζόνα

en: Arkansas
el: Αρκάνσας

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Attendee List
el: Λίστα Συμμετεχόντων

en: Attendee List for: %s
el: Λίστα Συμμετεχόντων για: %s

en: Attendees
el: Συμμετέχοντες

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Austria
el: Αυστρία

en: Available %s
el: Διαθέσιμοι %s

en: Awaiting review:
el: Αναμένει αναθεώρηση:

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

en: Basic Template Settings
el: Βασικές Ρυθμίσεις Προτύπου

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Belize
el: Μπελίζ

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Βερμούδες

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Bosnia And Herzegowina
el: Βοσνία-Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el: Νήσος Μπουβέ

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: British Indian Ocean Territory
el: Βρετανικά εδάφη του Ινδικού Ωκεανού

en: Brunei Darussalam
el: Μπρουνέι Νταρουσαλάμ

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el: Μπουρούντι

en: CSV File:
el: Αρχείο CSV:

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Calendar Month Navigation
el: Πλοηγός Μήνα Ημερολογίου

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
el: Το ημερολόγιο λειτουργεί με %sThe Events Calendar%s

en: California
el: Καλιφόρνια

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Category
el: Κατηγορία

en: Cayman Islands
el: Νησιά Κέιμαν

en: Central African Republic
el: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Chad
el: Τσαντ

en: Change the default 3 events per day in month view. Please note there may be performance issues if you set this too high. <a href="%s">Read more</a>.
el: Αλλάζει τον αριθμό των τριών προεπιλεγμένων εκδηλώσεων ανά ημέρα στην εμφάνιση μήνα. Σημειώστε ότι μπορεί να υπάρχουν θέματα απόδοσης αν βάλετε μεγάλη τιμή. <a href="%s">Διαβάστε περισσότερα</a>.

en: Check in
el: Άφιξη

en: Check out the New User Primer &amp; Tutorials
el: Ρίξτε μια ματιά στο Αλφαβητάρι Νέου Χρήστη &amp; Σεμινάρια

en: Check out the available add-ons
el: Ελέγξτε τις διαθέσιμες επεκτάσεις

en: Check this to use the classic header.
el: Επιλέξτε το για να χρησιμοποιήσετε την κλασική κεφαλίδα.

en: Check to enable maps for events and venues.
el: Επιλέγξτε για να ενεργοποιήσετε χάρτες για τις εκδηλώσεις και τους χώρους διεξαγωγής.

en: Checked in:
el: Πέρασαν από τον έλεγχο εισιτηρίων:

en: Chile
el: Χιλή

en: China
el: Κίνα

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
el: Επιλέξτε ένα πρότυπο σελίδας για τον έλεγχο της εμφάνισης του ημερολογίου σας και του περιεχομένου εκδηλώσεων.

en: Christmas Island
el: Νήσος των Χριστουγέννων

en: City:
el: Πόλη:

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Click to view a Google Map
el: Κάντε κλικ για να δείτε ένα χάρτη Google

en: Cocos (Keeling) Islands
el: Νησιά Κόκος (Κίλινγκ)

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Colorado
el: Κολοράντο

en: Column Headings
el: Τίτλοι Στηλών

en: Column Mapping: %s
el: Τοποθεσία Στηλών: %s

en: Columns
el: Στήλες

en: Community Events
el: Εκδηλώσεις Κοινότητας

en: Comoros
el: Κομόρες

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
el: Η σύγκριση επικύρωσης απέτυχε διότι δεν παρασχέθηκε αξία σύγκρισης για το πεδίο %s

en: Congo
el: Κονγκό

en: Congo, The Democratic Republic Of The
el: Λαϊκή Δημοκρατία του Κονγκό

en: Connecticut
el: Κονέκτικατ

en: Cook Islands
el: Νήσοι Κουκ

en: Cost:
el: Κόστος:

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Cote D'Ivoire
el: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Could not save %s.
el: Δεν αποθηκεύτηκε το %s.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
el: Η λίστα χωρών πρέπει να διαμορφωθεί ως μία χώρα ανά γραμμή με την ακόλουθη μορφή: <br> ΗΠΑ, Ηνωμένες Πολιτείες <br> ΗΒ, Ηνωμένο Βασίλειο.

en: Country:
el: Χώρα:

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
el: Κροατία (τοπική ονομασία: Hrvatska)

en: Cuba
el: Κούβα

en: Currency Symbol:
el: Σύμβολο Νομίσματος:

en: Currency symbol follows value
el: Σύμβολο νομίσματος μετά την τιμή

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
el: Μετά την τιμή

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
el: Πριν την τιμή

en: Custom field deleted.
el: Το προσαρμοσμένο πεδίο διαγράφηκε.

en: Custom field updated.
el: Το προσαρμοσμένο πεδίο ενημερώθηκε.

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Republic
el: Τσεχία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date Format Settings
el: Ρυθμίσεις Προβολής Ημερομηνίας

en: Date out of range.
el: Ημερομήνια εκτός ορίων.

en: Date time separator
el: Διαχωριστικό ημερομηνίας και ώρας

en: Date with year
el: Ημερομηνία με έτος

en: Date without year
el: Ημερομηνία χωρίς έτος

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Datepicker Date Format
el: Μορφή ημερομηνίας στον επιλογέα ημερομηνίας

en: Day
el: Ημέρα

en: Day Navigation
el: Πλοήγηση Ημέρας

en: Day Of
el: Ημέρα Της

en: Day's %s
el: %s Ημέρας

en: Debug Bar Plugin
el: Πρόσθετο Μπάρας Αποσφαλμάτωσης

en: Debug mode
el: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: Default Events Template
el: Προεπιλεγμένο Πρότυπο Εκδηλώσεων

en: Default Page Template
el: Προεπιλεγμένο Πρότυπο Σελίδας

en: Default currency symbol
el: Προεπιλεγμένο σύμβολο νομίσματος

en: Default stylesheet used for events templates
el: Προεπιλεγμένο φύλλο μορφοποίησης που χρησιμοποιείται για τα πρότυπα εκδηλώσεων

en: Default view
el: Προεπιλεγμένη εμφάνιση

en: Delaware
el: Ντέλαγουερ

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Denmark
el: Δανία

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Disable the Event Search Bar
el: Απενεργοποίση της Μπάρας Αναζήτησης Εκδηλώσεων

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display Settings
el: Προβολή Ρυθμίσεων

en: District of Columbia
el: Περιφέρεια της Κολούμπια

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Do Not Import
el: Μην Εισάγετε

en: Dominica
el: Ντομίνικα

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Done
el: Τέλος

en: Download .ics file
el: Κατέβασμα αρχείου .ics

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
el: Διπλότυποι Χώροι Διεξαγωγής και Διοργανωτές

en: East Timor
el: Ανατολικό Τιμόρ

en: Ecuador
el: Εκουαδόρ

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit %s
el: Επεξεργασία %s

en: Edit Event
el: Επεξεργασία γεγονότος

en: Edit Venue
el: Επεξεργασία τόπου διεξαγωγής

en: Edit in %s
el: Επεξεργασία σε %s

en: Edit ticket
el: Επεξεργασία εισιτηρίου

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Email Address:
el: Διεύθυνση Email:

en: Enable Google Maps
el: Ενεργοποίηση των Χαρτών Google

en: Enable comments on event pages.
el: Ενεργοποίηση σχολίων στις σελίδες εκδηλώσεων.

en: Enable event views
el: Ενεργοποίηση εμφανίσεων εκδήλωσης

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
el: Ενεργοποιήστε την live ajax για τον επιλογέα ημερομηνίας στο frontend (δεν απαιτείται υποβολή χρήστη).

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταγράφονται πληροφορίες αποσφαλμάτωσης. Ως προεπιλογή η καταγραφή θα γίνεται στο error log της PHP του σέρβερ σας. Αν θέλετε να δείτε τα μηνύματα καταγραφής στον browser σας, τότε σας συνιστούμε να εγκαταστήσετε το %s και να αναζητήσετε την καρτέλα "Tribe"  στην  έξοδο αποσφαλμάτωσης.

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: End Date &amp; Time:
el: Ημερομηνία &amp; Ώρα Λήξης:

en: End Date / Time:
el: Ημερομηνία / Ώρα Λήξης:

en: End of day cutoff
el: Ανώτατο όριο τέλους ημέρας

en: End sale:
el: Λήξη πωλήσεων:

en: End:
el: Τέλος:

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
el: Εισάγετε 0 για %s με ελεύθερη είσοδο ή αφήστε το κενό αν δεν θέλετε να εμφανίζεται το πεδίο

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
el: Καταχωρίστε την μορφή που θα χρησιμοποιείται για προβολή ημερομηνίας που δείχνουν μόνο μήνα και έτος. Χρησιμοποιείται στην προβολή μήνα.

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
el: Καταχωρίστε την μορφή που θα χρησιμοποιείται για προβολή ημερομηνίας χωρίς έτος. Χρησιμοποιείται για προβολή εκδήλωσης τρέχοντος έτους.

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
el: Καταχωρίστε το διαχωριστικό που θα τοποθετηθεί μεταξύ ημερομηνίας και ώρας, όταν έχει επιλεχθεί η προβολή και των δύο.

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
el: Καταχωρίστε το διαχωριστικό που θα τοποθετηθεί μεταξύ ώρας έναρξης και λήξης της εκδήλωσης.

en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el: Ερυθραία

en: Error
el: Σφάλμα

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Event
el: Εκδήλωση

en: Event Add-Ons
el: Πρόσθετα Εκδηλώσεων

en: Event Category
el: Κατηγορία Εκδήλωσης

en: Event Cost
el: Κόστος Εκδήλωσης

en: Event Description
el: Περιγραφή Εκδήλωσης

en: Event Details
el: Λεπτομέρειες Εκδήλωσης

en: Event End Date
el: Ημερομηνία Λήξης Εκδήλωσης

en: Event End Time
el: Ώρα Λήξης Εκδήλωσης

en: Event Fields
el: Πεδία Εκδήλωσης

en: Event Name
el: Όνομα Εκδήλωσης

en: Event Organizer Name
el: Όνομα Διοργανωτή Εκδήλωσης

en: Event Show Map
el: Εμφάνιση Χάρτη Εκδήλωσης

en: Event Show Map Link
el: Εμφάνιση Συνδέσμου Χάρτη Εκδήλωσης

en: Event Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης Εκδήλωσης

en: Event Start Time
el: Ώρα Έναρξης Εκδήλωσης

en: Event Tags:
el: Ετικέτες Εκδήλωσης:

en: Event Venue Name
el: Όνομα Χώρου Διεξαγωγής Εκδήλωσης

en: Event Views Navigation
el: Πλοήγηση Προβολών Εκδήλωσης

en: Event Website
el: Site Εκδήλωσης

en: Events
el: Εκδηλώσεις

en: Events Import
el: Εισαγωγή εκδηλώσεων

en: Events List
el: Λίστα Εκδηλώσεων

en: Events Settings
el: Ρυθμίσεις Εκδηλώσεων

en: Events URL slug
el: URL slug Εκδηλώσεων

en: Events template
el: Πρότυπο εκδηλώσεων

en: Export
el: Εξαγωγή

en: FAQs, Documentation, Tutorials and Forums
el: Συχνές Ερωτήσεις, Έγγραφα, Σεμινάρια και Φόρουμς

en: Failed to import record in row %d.
el: Απέτυχε η εισαγωγή εγγραφής στη γραμμή %d.

en: Falkland Islands (Malvinas)
el: Νησιά Φώκλαντ (Μαλβίνες)

en: Faroe Islands
el: Νήσοι Φερόε

en: Field ID:
el: Κωδ. Πεδίου:

en: Fiji
el: Φίτζι

en: Filter by purchaser name, ticket #, order # or security code
el: Φίλτρο ανά όνομα αγοραστή, εισητήριο #, παραγγελία # ή κωδικό ασφαλείας

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Finalized:
el: Οριστικοποιήθηκε:

en: Find %s
el: Βρείτε %s

en: Find out more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Find out more »
el: Δείτε περισσότερα »

en: Finding & extending your calendar.
el: Εύρεση & επέκταση του ημερολογίου σας.

en: Finding your calendar.
el: Εύρεση του ημερολογίου σας.

en: Finland
el: Φιλανδία

en: Florida
el: Φλόριντα

en: France
el: Γαλλία

en: France, Metropolitan
el: Γαλλία, Μητροπολιτική

en: Free
el: Δωρεάν

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: French Southern Territories
el: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Full Styles
el: Πλήρη Στυλ

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: General
el: Γενικά

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Germany
el: Γερμανία

en: Get the Skinny on the Latest Updates
el: Μάθετε Πληροφορίες σχετικές με τις Τελευταίες Αναβαθμίσεις

en: Getting Started
el: Ξεκινώντας

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβλαρτάρ

en: Go to WordPress Updates page
el: Μετάβαση στην σελίδα αναβαθμίσεων του WordPress

en: Go to plugins page
el: Μετάβαση στην σελίδα των Πρόσθετων

en: Google Calendar
el: Ημερολόγιο Google

en: Google Maps default zoom level
el: Προεπιλεγμένο επίπεδο εστίασης για τους Χάρτες Google

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Grenada
el: Γρενάδα

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Guam
el: Γκουάμ

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guinea
el: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el: Γουινέα-Μπισάου

en: Guyana
el: Γουιάνα

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
el: Έχετε εκδηλώσεις που τρέχουν μετά τα μεσάνυχτα; Ελέγξτε πότε τελειώνει επισήμως η ημέρα σας για να αποφευχθεί η κατά λάθος προβολή της εκδήλωσής σας στην επόμενη μέρα.

en: Hawaii
el: Χαβάη

en: Heard And Mc Donald Islands
el: Νήσοι Χερντ και Mc Donald

en: Help
el: Βοήθεια

en: Here is the iCal feed URL for your events:
el: Εδώ είναι το iCal feed URL για τις εκδηλώσεις σας:

en: Hide From %s Listings
el: Απόκρυψη από τις λίστες %s

en: Hide the following settings tabs on every site:
el: Απόκρυψη των παρακάτω καρτέλων ρυθμίσεων σε όλα τα site:

en: Holy See (Vatican City State)
el: Αγία Έδρα (Πόλη του Βατικανού)

en: Honduras
el: Ονδούρα

en: Hong Kong
el: Χόνγκ Κόνγκ

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: Idaho
el: Αϊντάχο

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
el: Αν είστε εξοικειωμένοι με την HTML, μπορείτε να προσθέσετε επιπλέον κώδικα μετά το πρότυπο εκδηλώσεων. Αυτό είναι απαραίτητο για κάποια θέματα, καθώς βοηθάει στη μορφοποίηση ή διάταξη.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
el: Αν είστε εξοικειωμένοι με την HTML, μπορείτε να προσθέσετε επιπλέον κώδικα πριν από το πρότυπο εκδηλώσεων. Αυτό είναι απαραίτητο για κάποια θέματα, καθώς βοηθάει στη μορφοποίηση ή διάταξη.

en: If your events have Organizers or Venues, please import those first.
el: Εάν οι εκδηλώσεις σας έχουν Διοργανωτές ή Χώρους Διεξαγωγής, παρακαλούμε να εισάγετε αυτές πρώτα.

en: Illinois
el: Ιλλινόις

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import CSV File
el: Εισάγετε αρχείο CSV:

en: Import Instructions
el: Οδηγίες Εισαγωγής

en: Import Result
el: Αποτέλεσμα Εισαγωγής

en: Import Settings
el: Ρυθμίσεις εισαγωγής

en: Import Type:
el: Τρόπος Εισαγωγής:

en: Import complete!
el: Εισαγωγή ολοκληρώθηκε!

en: Include events in main blog loop
el: Συμπερίληψη εκδηλώσεων στον κύριο βρόχο του ιστολογίου (blog)

en: India
el: Ινδία

en: Indiana
el: Ιντιάνα

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Initializing Tribe Events on %s
el: Αρχικοποίηση των Tribe Events στο %s

en: Inserted: %d
el: Καταχωρήθηκε: %d

en: Install %s
el: Εγκατάσταση του %s

en: Instructions
el: Οδηγίες

en: Invalid User ID
el: 'Ακυρο ID χρήστη.

en: Invalid field type specified
el: Ορίστηκε μη έγκυρος τύπος πεδίου

en: Invalid or incomplete field passed
el: Άκυρο ή ελλιπές πεδίο

en: Iowa
el: Αϊόβα

en: Iran (Islamic Republic Of)
el: Ιράν (Ισλαμική Δημοκρατία του)

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Israel
el: Ισραήλ

en: Italy
el: Ιταλία

en: Jamaica
el: Τζαμάικα

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: Kansas
el: Κάνσας

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Keep The Events Calendar Core FREE
el: Διατηρήστε τον πυρήνα του The Events Calendar ΔΩΡΕΑΝ

en: Kentucky
el: Κεντάκι

en: Kenya
el: Κένυα

en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

en: Korea, Democratic People's Republic Of
el: Κορέα, Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

en: Korea, Republic Of
el: Κορέα, Δημοκρατία της

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el: Κιργιστάν

en: Lao People's Democratic Republic
el: Δημοκρατική Δημοκρατία του Λάος

en: Last Update
el: Τελευταία Ενημέρωση

en: Latest Version:
el: Τελευταία Έκδοση:

en: Latvia
el: Λετονία

en: Lebanon
el: Λίβανος

en: Lesotho
el: Λεσόθο

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Libya
el: Λιβύη

en: License Key
el: Κλειδί Άδειας

en: License key(s) updated.
el: Κλειδί(-ά) άδειας ενημερώθηκε(-αν).

en: Licenses
el: Άδειες

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: List
el: Λίστα

en: Listed %s
el: Καταχωρημένη %s

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Loading %s
el: Φόρτωση %s

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Looking for More Features?
el: Ψάχνετε για Περισσότερα Χαρακτηριστικά;

en: Looking for Something Special?
el: Ψάχνετε για Κάτι Ειδικό;

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
el: Ψάχνετε για πρόσθετες λειτουργίες, συμπεριλαμβανομένων των τακτικών εκδηλώσεων, προσαρμοσμένα meta, εκδηλώσεις κοινότητας, πωλήσεις εισιτηρίων και άλλα;

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
el: Ψάχνετε για πρόσθετη λειτουργικότητα όπως επαναλαμβανόμενες εκδηλώσεις, πωλήσεις εισιτηρίων, δημοσίως καταχωρημένες εκδηλώσεις, νέες εμφανίσεις και άλλα;

en: Louisiana
el: Λουιζιάνα

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Macau
el: Μακάου

en: Macedonia
el: Π.Γ.Δ.Μ.

en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

en: Maine
el: Μέιν

en: Malawi
el: Μαλάουι

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Mali
el: Μάλι

en: Malta
el: Μάλτα

en: Map Settings
el: Ρυθμίσεις Χάρτη

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Maryland
el: Μέριλαντ

en: Massachusetts
el: Μασαχουσέτη

en: Mauritania
el: Μαυριτανία

en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

en: Mayotte
el: Μαγιότ

en: Merge Duplicates
el: Συγχώνευση Διπλότυπων

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Michigan
el: Μίτσιγκαν

en: Micronesia, Federated States Of
el: Μικρονησία, Ομόσπονδα Κράτη της

en: Minnesota
el: Μινεσότα

en: Miscellaneous Settings
el: Διάφορες Ρυθμίσεις

en: Missing required fields in row %d.
el: Λείπουν απαιτούμενα πεδία στη γραμμή %d.

en: Mississippi
el: Μισισίπι

en: Missouri
el: Μιζούρι

en: Moldova, Republic Of
el: Μολδαβία, Δημοκρατία της

en: Monaco
el: Μονακό

en: Mongolia
el: Μονγκολία

en: Montana
el: Μοντάνα

en: Montenegro
el: Μαυροβούνιο

en: Month
el: Μήνας

en: Month and year format
el: Μορφή μήνα και έτους

en: Month view events per day
el: Προβολή εκδηλώσεων μήνα ανά ημέρα

en: Month's %s
el: %s Μήνα

en: Montserrat
el: Μοντσεράτ

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
el: Πιο σύνθετη μορφοποίηση, επιχειρεί να υιοθετήσει τη μορφοποίηση του θέματός σας.

en: More...
el: Περισσότερα…

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

en: My %s
el: Οι %s μου

en: Myanmar
el: Μιανμάρ

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: Nauru
el: Ναούρου

en: Nebraska
el: Νεμπράσκα

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Netherlands Antilles
el: Ολλανδικές Αντίλλες

en: Network
el: Δίκτυο

en: Network Settings
el: Ρυθμίσεις Δικτύου

en: Nevada
el: Νεβάδα

en: New %s
el: Νέος/α/ο %s

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: New Hampshire
el: Νιου Χάμσαϊρ

en: New Jersey
el: Νιου Τζέρσεϊ

en: New Mexico
el: Νέο Μεξικό

en: New York
el: Νέα Υόρκη

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: News For Events Users
el: Νέα για τους Χρήστες Εκδηλώσεων

en: News and Tutorials
el: Νέα και Οδηγοί Εκμάθησης

en: News from Modern Tribe
el: Νέα από την Modern Tribe

en: Newsletter Signup
el: Εγγραφή στο Newsletter

en: Next
el: Επόμενο

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Niger
el: Νίγηρας

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: Niue
el: Νιούε

en: No %s found
el: Δεν βρέθηκε %s

en: No %s found in Trash
el: Δεν βρέθηκε %s στον Κάδο Ανακύκλωσης

en: No checkbox options specified
el: Δεν ορίστηκαν επιλογές κουτιών

en: No importer defined for %s
el: Δεν ορίστηκε εισαγωγέας για %s

en: No previous %s
el: Καμία Προηγούμενη %s

en: No radio options specified
el: Δεν ορίστηκαν επιλογές κουμπιών

en: No saved %s exists.
el: Δεν υπάρχουν αποθηκευμένοι %s.

en: No select options specified
el: Δεν ορίστηκαν επιλογές του select

en: Non-existant field validation function passed
el: Ανύπαρκτο πεδίο λειτουργίας επικύρωσης

en: None of your settings were saved. Please try again.
el: Καμία από τις ρυθμίσεις σας δεν αποθηκεύτηκε. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Norfolk Island
el: Νήσος Νόρφολκ

en: North Carolina
el: Βόρεια Καρολίνα

en: North Dakota
el: Βόρεια Ντακότα

en: Northern Mariana Islands
el: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Number of events to show per page
el: Αριθμός εκδηλώσεων ανά σελίδα

en: Ohio
el: Οχάιο

en: Oklahoma
el: Οκλαχόμα

en: Oman
el: Ομάν

en: Once Every 30 Mins
el: Κάθε 30 λεπτά

en: One column in your CSV should have the Event title. Another should have the Event start date. All other fields are optional.
el: Μια στήλη στο CSV σου πρέπει να έχει τον τίτλο της Εκδήλωσης. Μια άλλη πρέπει να έχει την ημερομηνία έναρξης της Εκδήλωσης. Όλα τα άλλα πεδία είναι προαιρετικά.

en: One column in your CSV should have the Organizer/Venue name. All other fields are optional.
el: Μια στήλη στο αρχείο CSV πρέπει να έχει το όνομα του Οργανωτή/Χώρου Διεξαγωγής. Όλα τα άλλα πεδία είναι προαιρετικά.

en: Ongoing
el: Συνεχίζεται

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
el: Περιλαμβάνει μόνο αρκετά CSS για την επίτευξη σύνθετων διατάξεων, όπως τις προβολές ημερολογίου και εβδομάδας.

en: Order #
el: Παραγγελία #

en: Order Status
el: Κατάσταση Παραγγελίας

en: Oregon
el: Όρεγκον

en: Organizer
el: Διοργανωτής

en: Organizer Email
el: Email Διοργανωτή

en: Organizer Name
el: Όνομα Διοργανωτή:

en: Organizer Phone
el: Τηλέφωνο Διοργανωτή

en: Organizer Website
el: Ιστοσελίδα Διοργανωτή

en: Organizers
el: Διοργανωτές

en: Origin:
el: Προέλευση:

en: PSST... Want a Discount?
el: Πσστ... Θέλετε Έκπτωση?

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Palau
el: Παλάου

en: Panama
el: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Past %s
el: Προηγούμενη %s

en: Pending
el: Σε αναμονή

en: Pennsylvania
el: Πενσυλβάνια

en: Perform Import
el: Δοκιμάστε Εισαγωγή

en: Peru
el: Περού

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Phone:
el: Τηλέφωνο:

en: Pitcairn
el: Πίτκερν

en: Poland
el: Πολωνία

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Post draft updated.
el: Το πρόχειρο άρθρο ενημερώθηκε.

en: Post submitted.
el: Το άρθρο υποβλήθηκε.

en: Postal Code:
el: Ταχυδρομικός Κώδικας:

en: Premium Add-Ons
el: Πρόσθετα Ανώτερης Ποιότητας

en: Prev
el: Προηγούμενο

en: Price:
el: Τιμή:

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Product Releases, Tutorials and Community Activity
el: Δελτία Προϊόντων, Σεμινάρια και Κοινοτική Δραστηριότητα

en: Published
el: Δημοσιεύθηκε

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Purchaser
el: Αγοραστής

en: Purchaser email
el: Εmail αγοραστή

en: Purchaser name
el: Όνομα αγοραστή

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Rate It
el: Βαθμολογήστε το

en: Rate it five stars today!
el: Βαθμολογήστε το με 5 αστέρια σήμερα!

en: Release Notes
el: Σημειώσεις Έκδοσης

en: Remove
el: Κατάργηση

en: Requires:
el: Απαιτείται:

en: Return to Plugins page
el: Επιστροφή στην σελίδα των Πρόσθετων

en: Return to WordPress Updates
el: Επιστροφή στις αναβαθμίσεις του WordPress

en: Reunion
el: Ρεουνιόν

en: Rhode Island
el: Ρόουντ Άιλαντ

en: Right here
el: Ακριβώς εδώ

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Russian Federation
el: Ρωσική Ομοσπονδία

en: Rwanda
el: Ρουάντα

en: Saint Kitts And Nevis
el: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: Saint Lucia
el: Αγία Λουκία

en: Saint Vincent And The Grenadines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Sale Price:
el: Τιμή Πώλησης:

en: Samoa
el: Σαμόα

en: San Marino
el: Σαν Μαρίνο

en: Sao Tome And Principe
el: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Save Changes
el: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Save this ticket
el: Αποθηκεύστε αυτό το εισητήριο

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search %s
el: Αναζήτηση %s

en: Security Code
el: Κωδικός Ασφαλείας

en: See an example of the link
el: Δείτε ένα παράδειγμα του συνδέσμου

en: See who purchased tickets to this event
el: Δείτε ποιος αγόρασε εισιτήρια γι' αυτήν την εκδήλωση

en: Select a Country:
el: Επιλογή Χώρας:

en: Select a State:
el: Επιλέξτε Νομό:

en: Select a User:
el: Επιλέξτε ένα Χρήστη:

en: Select an Image
el: Επιλέξτε μία εικόνα

en: Select the appropriate import type.
el: Επιλέξτε τον κατάλληλο τρόπο εισαγωγής.

en: Select the date format to use in datepickers
el: Επιλογή μορφής ημερομηνίας που θα χρησιμοποιείται στους επιλογείς ημερομηνίας

en: Select...
el: Επιλέξτε…

en: Sell using:
el: Πώληση με:

en: Send Email
el: Αποστολή email

en: Send the attendee list by email
el: Στείλτε τη λίστα συμμετεχόντων μέσω email

en: Sending...
el: Αποστέλλεται…

en: Senegal
el: Σενεγάλη

en: Serbia
el: Σερβία

en: Set as ticket header
el: Ορισμός ως κεφαλίδα εισιτηρίου

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
el: Θέστε το προεπιλεγμένο σύμβολο νομίσματος για τα κόστη των εκδηλώσεων. Σημειώστε ότι αυτό θα έχει επίπτωση μόνο στα μελλοντικά γεγονότα και οι αλλαγές που θα γίνουν δεν θα ισχύσουν αναδρομικά.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν.

en: Seychelles
el: Σεϋχέλλες

en: Show Google Map:
el: Εμφάνιση Χάρτη Google:

en: Show Google Maps Link:
el: Εμφάνιση Συνδέσμου Χαρτών Google:

en: Show The Events Calendar link
el: Εμφάνιση του συνέσμου προς The Events Calendar

en: Show comments
el: Εμφάνιση σχολίων

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
el: Εμφάνιση εκδηλώσεων με άλλα άρθρα του site. Όταν αυτό το πλαίσιο είναι επιλεγμένο, οι εκδηλώσεις θα συνεχίσουν επίσης να εμφανίζονται στην προεπιλεγμένη σελίδα των εκδηλώσεων.

en: Show widget only if there are upcoming events:
el: Εμφάνιση του widget μόνο όταν υπάρχουν προσεχείς εκδηλώσεις:

en: Show:
el: Εμφάνιση:

en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

en: Sign Up
el: Εγγραφείτε

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: Single event URL slug
el: URL slug μεμονομένης εκδήλωσης

en: Skeleton Styles
el: Στυλ σκελετού

en: Skipped row numbers: %s
el: Οι αριθμοί γραμμών παραλείφθηκαν: %s

en: Skipped: %d
el: Παραλείφθηκε: %d

en: Slovakia (Slovak Republic)
el: Σλοβακία (Δημοκρατία της Σλοβακίας)

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Sold %d
el: Πωλήθηκαν %d

en: Solomon Islands
el: Νησιά Σολομώντα

en: Somalia
el: Σομαλία

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
el: Μας συγχωρείτε, το The Events Calendar απαιτεί PHP έκδοσης %s ή νεότερη. Επικοινωνήστε με τον Web hosting πάροχό σας για να μεταβείτε σε νεότερη έκδοση της PHP.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
el: Μας συγχωρείτε, το The Events Calendar απαιτεί WordPress έκδοσης %s ή νεότερο. Παρακαλούμε αναβαθμίστε την εγκαταστασή σας.

en: Sorry, key validation server is not available.
el: Λυπούμαστε, ο σέρβερ επιβεβαίωσης κλειδιών δεν είναι διαθέσιμος.

en: Sorry, this key is expired.
el: Λυπούμαστε, το κλειδί έχει λήξει.

en: Sorry, this key is not valid.
el: Λυπούμαστε, το κλειδί δεν είναι έγκυρο.

en: Sorry, this key is out of installs.
el: Λυπούμαστε, το κλειδί είναι εκτός εγκατάστασεων.

en: South Africa
el: Νότια Αφρική

en: South Carolina
el: Νότια Καρολίνα

en: South Dakota
el: Νότια Ντακότα

en: South Georgia, South Sandwich Islands
el: Νότια Γεωργία, Νότια Νησιά Σάντουιτς

en: Spain
el: Ισπανία

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: St. Helena
el: Αγία Ελένη

en: St. Pierre And Miquelon
el: Άγιος Πέτρος και Μικελόν

en: Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης

en: Start Date &amp; Time:
el: Ημερομηνία &amp; Ώρα Έναρξης:

en: Start Date / Time:
el: Ημερομηνία / Ώρα Έναρξης:

en: Start sale:
el: Έναρξη πωλήσεων:

en: Start:
el: Αρχή:

en: State or Province:
el: Νομός ή Προάστιο:

en: Stay in touch with The Events Calendar Pro. We send out periodic updates, key developer notices, and even the occasional discount.
el: Παρακολουθείτε συχνά το Events Calendar Pro. Περιοδικά στέλνουμε αναβαθμίσεις, σημειώσεις για τους προγραμματιστές και τις κατά καιρούς εκπτώσεις μας

en: Sudan
el: Σουδάν

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Support Resources
el: Πόροι Υποστήριξης

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
el: Νήσοι Σβάλμπαρντ και Γιαν Μαγιέν

en: Swaziland
el: Ζουαζιλάνδη

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Syrian Arab Republic
el: Αραβική Δημοκρατία της Συρίας

en: System Information
el: Πληροφορίες Συστήματος

en: Tags:
el: Ετικέτες:

en: Taiwan
el: Ταϊβάν

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Tanzania, United Republic Of
el: Τανζανία, Ενωμένη Δημοκρατία της

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
el: Οι παρακάμψεις λόγω template θα πρέπει να μετακινηθούν στον σωστό υποκατάλογο: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
el: Οι παρακάμψεις λόγω template θα πρέπει να μετακινηθούν στον σωστό υποκατάλογο:  tribe_get_template_part('%s')

en: Temporary file not found. Could not save %s.
el: Το προσωρινό αρχείο δεν βρέθηκε. Δεν αποθηκεύτηκε το %s.

en: Tennessee
el: Τενεσί

en: Texas
el: Τέξας

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: Thanks for Updating The Events Calendar
el: Ευχαριστούμε που αναβαθμίσατε το The Events Calendar

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
el[0]: Η παραπάνω ρύθμιση δεν αποθηκεύθηκε. Οι άλλες ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν με επιτυχία.
el[1]: Η παραπάνω ρυθμίσεις δεν αποθηκεύθηκαν. Οι άλλες ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν με επιτυχία.

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
el: Τo παραπάνω θα πρέπει ιδανικά να είναι στον πληθυντικό, και αυτό στον ενικό. <br /> Το μοναδικό URL της εκδήλωσής σας είναι: %s.

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
el: Το σύμβολο του νομίσματος προηγείται συνήθως της τιμής. Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή τοποθετεί το σύμβολο μετά την τιμή.

en: The file went away. Please try again.
el: Το αρχείο σας δεν αποθηκεύτηκε. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: The import statistics above have the following meaning:
el: Τα στατιστικά στοιχεία των εισαγωγών παραπάνω έχουν την ακόλουθη έννοια:

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
el: Το μέγιστο μέγεθος της εικόνας στο email θα είναι 580px πλάτος με οποιοδήποτε ύψος, και στη συνέχεια θα αποκλιμακωθεί για τα κινητά. Αν θέλετε υποστήριξη  "retina" χρησιμοποιήστε μία εικόνα πλάτους 1160px.

en: The request was sent insecurely.
el: Το αίτημα στάλθηκε με μη ασφαλή τρόπο.

en: The request wasn't sent from this tab.
el: Η αίτηση δεν στάλθηκε από αυτήν την καρτέλα.

en: The requested date "%s" was not valid &ndash; showing the current month instead
el: Η επιλεγμένη ημέρα "%s" δεν ήταν έγκυρη &ndash; εμφάνιση τρέχοντος μήνα

en: The slug used for building the events URL.
el: Το slug χρησιμοποιείται για την κατασκευή των URL των εκδηλώσεων.

en: There are no fields setup for this tab yet.
el: Δεν έχουν ρυθμιστεί ακόμα πεδία γι' αυτήν την καρτέλα.

en: There are no upcoming %s at this time.
el: Δεν υπάρχουν προσεχείς  %s αυτήν τη στιγμή.

en: There were no results found.
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: This %s has passed.
el: Αυτή η %s έχει περάσει.

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
el: Αυτό το ημερολόγιο υποστηρίζεται από το The Events Calendar.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
el: Η εκδήλωση αυτή δημιουργήθηκε χρησιμοποιώντας το Community Events. Είστε σίγουρος ότι θέλετε να πουλήσετε εισιτήρια γι' αυτήν;

en: This file has column names in the first row
el: Αυτό το αρχείο έχει τα ονόματα στήλης στην πρώτη γραμμή.

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
el: Εδώ μπορείτε να τροποποιήσετε όλες τις γενικές ρυθμίσεις δικτύου για το The Events Calendar της Modern Tribe.

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
el: Αυτή η επιλογή είναι απενεργοποιημένη όταν η "Απενεργοποίση της Μπάρας Αναζήτησης Εκδηλώσεων" είναι επιλεγμένη στην καρτέλα ρυθμίσεις Προβολής.

en: Ticket #
el: Εισιτήριο #

en: Ticket Description:
el: Περιγραφή Εισιτηρίου:

en: Ticket Name:
el: Όνομα Εισιτηρίου:

en: Ticket Type
el: Τύπος Εισιτηρίου

en: Ticket header image
el: Εικόνα κεφαλίδας εισιτηρίου

en: Ticket type
el: Τύπος εισιτηρίου

en: Tickets
el: Εισιτήρια

en: Time range separator
el: Διαχωριστικό εύρους ώρας

en: Time:
el: Ώρα:

en: Title:
el: Τίτλος:

en: To import organizers or venues:
el: Για εισαγωγή Διοργανωτών ή Χώρων Διεξαγωγής:

en: Today
el: Σήμερα

en: Togo
el: Τόγκο

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Tomorrow
el: Αύριο

en: Tonga
el: Τοκελάου

en: Tribe Event Add-Ons
el: Πρόσθετα Εκδηλώσεων της Tribe

en: Tribe Events Styles
el: Στυλ Tribe Events

en: Trinidad And Tobago
el: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

en: Turks And Caicos Islands
el: Νήσοι Τερκς και Κάικος

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Uganda
el: Ουγκάντα

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: Undo Check in
el: Αναίρεση Άφιξης

en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el: Ηνωμένες Πολιτείες

en: United States Minor Outlying Islands
el: Ηνωμένες Πολιτείες Μικρά Απομονωμένα Νησιά

en: Unknown or not set
el: Άγνωστο ή μη ρυθμισμένο

en: Unnamed Venue
el: Ανώνυμος Χώρος Διεξαγωγής

en: Upcoming %s
el: Προσεχείς %s

en: Upcoming Events
el: Προσεχείς Εκδηλώσεις

en: Updated: %d
el: Ενημερώθηκε: %d

en: Upload a CSV file with one record on each line. The first line may contain column names (check the box below).
el: Ανεβάστε ένα αρχείο CSV με μια εγγραφή σε κάθε γραμμή. Η πρώτη γραμμή μπορεί να περιέχει ονόματα στηλών (επιλέξτε το κουτάκι παρακάτω)

en: Upload image for the ticket header
el: Ανεβάστε εικόνα για την κεφαλίδα του εισιτηρίου

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Use Javascript to control date filtering
el: Χρησιμοποιήστε Javascript για να ελέγξετε το φιλτράρισμα ημερομηνιών

en: Use New %s
el: Χρήση Νέου %s

en: Use Saved %s:
el: Χρήση Αποθηκευμένου %s:

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
el: Χρησιμοποιείστε αυτό για να μοιράσετε τα δεδομένα ημερολόγιου στο Ημερολόγιο Google, Apple iCal ή άλλες συμβατές εφαρμογές.

en: Utah
el: Γιούτα

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: Valid Key! Expires on %s
el: Έγκυρο κλειδί! Λήγει στις %s

en: Vanuatu
el: Βανουάτου

en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

en: Venue
el: Χώρος Διεξαγωγής

en: Venue Address
el: Διεύθυνση Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue Address 2
el: Διεύθυνση 2 Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue City
el: Πόλη Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue Country
el: Χώρα χώρου διεξαγωγής

en: Venue Name
el: Όνομα Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue Phone
el: Τηλέφωνο Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue State/Province
el: Νομός ή Προάστιο Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue Website
el: Ιστοσελίδα Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue Zip
el: Ταχυδρομικός κώδικας Χώρου Διεξαγωγής

en: Venues
el: Χώροι Διεξαγωγής

en: Vermont
el: Βερμόντ

en: Version
el: Έκδοση

en: Viet Nam
el: Βιετνάμ

en: View
el: Προβολή

en: View %s
el: Προβολή %s

en: View All %s
el: Εμφάνιση όλων των %s

en: View All Add-Ons
el: Προβολή όλων των Επεκτάσεων

en: View As
el: Προβολή ως

en: View Calendar
el: Προβολή Ημερολογίου

en: View Update Page
el: Δείτε την σελίδα Αναβαθμίσεων

en: View the page that displayed when you initially installed the plugin.
el: Δείτε την 1η σελίδα που εμφανίστηκε στην αρχική εγκατάσταση του πρόσθετου.

en: Virgin Islands (British)
el: Παρθένοι Νήσοι (Βρετανικοί)

en: Virgin Islands (U.S.)
el: Παρθένες Νήσοι (ΗΠΑ)

en: Virginia
el: Βιρτζίνια

en: Wallis And Futuna Islands
el: Νήσοι Ουαλίς και Φουτουνά

en: Washington
el: Ουάσιγκτον

en: We hope our plugin is helping you out.
el: Ελπίζουμε το πρόσθετό μας να σας βοηθάει.

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
el: Στέλνουμε τις εκπτώσεις μας στους ενεργούς χρήστες μέσω των newsletter μας.

en: We were unable to process your request. Please try again.
el: Δεν μπορέσαμε να επεξεργαστούμε το αίτημα σας. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Website:
el: Ιστοσελίδα:

en: Week's %s
el: %s Εβδομάδας

en: Welcome to The Events Calendar
el: Καλωσήρθατε στο The Events Calendar

en: West Virginia
el: Δυτική Βιρτζίνια

en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

en: Where's my calendar?
el: Πού είναι το ημερολόγιό μου;

en: Why am I seeing this message?
el: Γιατί βλέπω αυτό το μήνυμα;

en: Wisconsin
el: Ουισκόνσιν

en: Wyoming
el: Ουαϊόμινγκ

en: YYYY-MM-DD
el: ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ

en: Yemen
el: Υεμένη

en: Yes
el: Ναι

en: Yesterday
el: Εχτές

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
el: "Τρέχετε" την Έκδοση %s και αξίζετε μια αγκαλιά :-)

en: You are up to date!
el: Έχετε τις τελευταίες ενημερώσεις!

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις επιλογές οθόνης για να επιλέξετε τις στήλες που θέλετε να δείτε. Η επιλογή λειτουργεί στον παρακάτω πίνακα, στο email, για εκτύπωση και για την εξαγωγή CSV.

en: You don't have permission to do that.
el: Δεν έχετε άδεια να το κάνετε αυτό.

en: You have changed the recurrence rules of this %1$s.  Saving the %1$s will update all future %2$s.  If you did not mean to change all %2$s, then please refresh the page.
el: Αλλάξατε τους κανόνες επαναληψιμότητας γι αυτή την %1$s. Αν αποθηκεύσετε την %1$s θα ενημερωθούν και όλες οι μελλοντικές  %2$s. Αν δεν θέλετε να αλλάξετε όλες τις %2$s, τότε παρακαλούμε να ανανεώσετε την σελίδα

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
el: Ίσως βρείτε διπλότυπα χώρων και διοργανωτών όταν αναβαθμίζετε το The Events Calendar από μία έκδοση παλαιότερη της 3.0. Κάντε κλικ σε αυτό το κουμπί για να συγχωνευθούν αυτόματα οι πανομοιότυποι χώροι και διοργανωτές.

en: You must select at least one view.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία εμφάνιση.

en: You need to select a user or type a valid email address
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα χρήστη ή να πληκτρολογήσετε μία έγκυρη διεύθυνση email

en: You need to upgrade!
el: Πρέπει να αναβαθμίσετε!

en: You've requested a non-existent tab.
el: Έχετε ζητήσει μία ανύπαρκτη καρτέλα.

en: Your current Events URL is %s
el: Η τρέχουσα διεύθυνση URL των εκδηλώσεών σας είναι %s

en: Your current events URL is: %s
el: Η τρέχουσα διεύθυνση URL των εκδηλώσεων σας είναι: %s

en: Your form had the following errors:
el: Η φόρμα σας είχε τα ακόλουθα σφάλματα:

en: Your ticket has been deleted.
el: Το εισιτήριό σας έχει διαγραφεί.

en: Your ticket has been saved.
el: Το εισιτήριό σας έχει αποθηκευθεί.

en: Your tickets
el: Τα εισιτήριά σας

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
el: Η έκδοση του The Events Calendar που χρησιμοποιείτε δεν είναι ενημερωμένη με μία από τις επεκτάσεις του The Events Calendar. Παρακαλούμε %sαναβαθμίστε τώρα.%s

en: Zambia
el: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: iCal Export
el: Εισαγωγή iCal

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
el: με όνομα συνάρτησης:

[ctx: not available]
en: n/a
el: μ/δ (μη διαθέσιμο)

en: or
el: ή

en: unknown date
el: Άγνωστη Ημερομηνία
